האם נשארת בשנות ה-80' ? (או: מדוע ניהול זמן כבר לא ממש עובד…)

הילדים שלי תמיד יורדים עליי כשאני מתלהב מאיזה שיר שמושמע ברדיו, בד"כ משנות השמונים של המאה הקודמת. האיטיז… הם צוחקים עליי שבטח גם השיר הזה היה איזה להיט חזק…(כנראה שאני אומר את זה על רוב הלהיטים של אז…). באותן שנים כשהייתי בגיל העשרה שלי, הייה לי תחביב של להיות  D.J בעיקר בסופי שבוע ומסיבות, מה שקראו אז תקליטנות… ושירים מהתקופה ההיא חרוטים אצלי היטב. אז עכשיו הסגרתי בערך את גילי ואני מודה שבתחום המוסיקה נשארה לי פינה חמה לתקופה ההיא.

אבל יש דברים יותר גרועים להישאר תקוע בהם מאשר בז'אנר מוסיקאלי של ימים עברו.  למשל: בשיטות של ניהול זמן. אם אתם עדיין מנסים לנהל זמן, אז כנראה נתקעתם איפשהו בשנות השמונים, או שאימצתם רעיונות מאותה תקופה, ואתם מנסים להמשיך וליישם אותם גם היום…

אז מה השתנה מאז?
למה אז ניהול זמן עוד עבד (גם באופן חלקי…) והיום זה כמעט חסר משמעות?
התשובה פשוטה: קצב החיים שלנו השתנה באופן דרמטי: יש לנו כיום הרבה יותר הפרעות מאז שנות השמונים, והרבה יותר הסחות, ממה שאנחנו רגילים ויכולים להכיל.
ואל תטעו – באחד הספרים שעל המדפים שלי (יש י הרבה כאלה..) מוזכר הרעיון, שכבר בשנות השמונים, דובר על זה שיש לנו "יותר מידי דברים על הצלחת". במילים אחרות, כבר אז היו מומחים שחשבו שיש לנו יותר מידי דברים שמתחרים על תשומת הלב שלנו. וזה עוד הרבה לפני פרוץ עידן האינטרנט ומה שבא איתו.

מה שדרוש לנו הרבה יותר בימים אלו, זה ניהול הפוקוס שלנו, המיקוד– ולא ניהול זמן.
ניהול פוקוס הוא חלק מהתמונה הכוללת של ניהול האנרגיה שלנו, בעיקר המנטאלית, אבל אם להתמקד רגע – אז מדובר ביכולת הפשוטה לכאורה, להתחיל (וגם להתמיד) בעבודה שבאמת צריכה להיעשות, על אף כל ההפרעות וההסחות שיש לנו במהלך היום.

כדי לנהל את המיקוד שלנו, דרושים לנו לפחות 2 דברים:
1) לדעת על מה אנחנו רוצים להתמקד, (ועל מה לוותר), לפחות לעת-עתה. סוג של סדר עדיפויות, אבל ברור.
2) ליצור לעצמנו סביבה ללא הפרעות והסחות.

אז השאלה שלי היום:
מה אתם עושים כדי לנהל את הפוקוס, את המיקוד שלכם?
האם יש לכם בהירות מלאה– מהם הדברים שאתם רוצים לקדם- היום, השבוע, בשנה הקרובה ?
אם רצים לכם בראש כמה דברים במקביל ואתם מנסים לקדם "גם וגם וגם" – סיכוי טוב שזה לא ממש עובד לכם כבר עכשיו, ודברים לא מתקדמים ולא מתגבשים לכדי הצלחות, כפי שהייתם רוצים.

והדבר השני: האם אתם מודעים- מהם הדברים שמפריעים ומסיחים אותכם מלהתחיל וגם להתמיד בעשייה ממוקדת, של הדברים הנכונים עבורכם ?

אתם מזומנים לשתף כאן למטה.
ותרגישו בנוח: גם תשובות כמו- אני לא ממש עושה משהו כדי לנהל את הפוקוס שלי- מתקבלות בברכה.
היכולת שלנו להכיר במצב נתון, היא הבסיס ההכרחי לשינוי, ומשם להתקדמות בכיוון הנכון לך.
בשבועות הקרובים אשתף כאן בכלים לניהול המיקוד, כחלק מהתמונה הכוללת של ניהול אנרגיה אישית.

אם עדיין לא יצא לך למלא את מבדק האנרגיה שלנו [ יפתח בעמוד חדש ]
זה הזמן. שימו לב מה התוצאה שיוצאת לכם בסעיף המנטאלי.