ניהול זמן בעבודה מהבית

כאשר מדובר על ניהול זמן בעבודה מהבית, אנחנו מגלים שצצים לנו "אויבים" שלא הכרנו בסביבת עבודה ארגונית, או כאשר עבדנו במשרד, מחוץ לסביבה הביתית.

כל סביבת עבודה מכניסה אותנו "לאווירה" למצב מסוים, שמבלי שנשים-לב , כולל בתוכו סידרה של הרגלים ומוסכמות החלים עלינו. וכך זה גם בסביבה הביתית.
אלא שרובנו, כאשר אנחנו באים לעבוד מהבית, וגם להספיק יותר ע"י ניהול זמן נכון בעבודה מהבית – שוכחים שגם לסביבה הזו, הבית, יש את ההתניות וההרגלים שלה, שאם לא ניקח אותם בחשבון, נגלה שניהול הזמן בעבודה מהבית, קשה אפילו יותר, מאשר אם היינו מנסים לנהל זמן בעבודה רגילה, במשרד או בארגון.

עבור אנשים רבים, ניהול זמן בעבודה מהבית, מתגלה כקשה יותר, רק בגלל שבנוסף למטלות העבודה שיש לבצע, בעבודה מהבית, (גם אם זה מהמשרד הביתי), יש גם את האחריות שלא לגלוש לעיסוק במטלות הבית עצמו, ושאינן קשורות לעבודה שעלינו לבצע.
למעשה, כאשר אנחנו לא מיומנים ברעיון ניהול זמן בעבודה מהבית, אנחנו "משעינים" יותר מאמץ ומשקל על כוח-הרצון שלנו, רק כדי להצליח לא לגלוש לדברים שאינם קשורים לעבודה, וזה עוד לפני שעשינו דבר אחד חשוב בתחום המטלות והמשימות שיש לבצע בעבודה שלנו.

אחד הפתרונות שמאפשרים לנו הצלחה גדולה יותר בתחום ניהול זמן בעבודה מהבית, הוא הכנסת "מסגרות" והרגלים, שמנתקים אותנו מאותם דברים ומטלות שיש לנו נטייה להיסחף אליהן, כאשר אנחנו בסביבה הביתית. הדבר חשוב במיוחד, כאשר אנחנו מתמודדים עם דברים שפחות בא לנו לעשות בתחום העבודה שלנו, ואז הפיתוי לזלוג למטלות הבית, או לעשות "משהו חשוב" שכבר הרבה זמן מחכה לנו- הוא גדול.

הפתרון: יום אחד, שלושה דברים. בלבד.

ניהול זמן בסביבה ביתית רלוונטי, כשאנחנו מפתחים הרגלים לעשות דברים קבועים, במקום וזמן קבוע, במטרה להשיג התקדמות בתחומים ברורים.
אחת ההמלצות שלי, טכניקה מצוינת שעוזרת במשימת ניהול הזמן בבית, היא להתמקד כל יום בשלושה דברים בלבד לקידום . כאשר לכל נושא מוקדשת שעה אחת בלבד, ובסיומה – עלינו להפסיק ולהתנתק לגמרי מאותה פעולה.
השיטה הזו עוזרת לנו למקד 3 נושאים שאנחנו רוצים להשיג בהם התקדמות בכל יום, ובנוסף- מייצרת מועד סיום ברור(לאחר שעה, לא יותר!) וכך עוזרת לנו להפחית הפרעות והסחות רבות המצויות בסביבה הביתית.

ההבטחה לעצמנו, היא שלאחר שנעמוד במשימה היומית של ניהול זמן בעבודה מהבית בהצלחה, נוכל לעבור ולעשות חלק מאותם דברים שכל-כך מושכים אותנו כגון סידור הבית, מכונת הכביסה, או כל "פיתוי" אחר שיותר קורץ לנו מהעבודה "האמיתית" שלנו. לעיתים מדובר על הדברים הדחופים או הבוערים שיש לנו לעשות, אבל לא בהכרח החשובים ביותר.

אחרי שתלמדו כיצד לעבור מניהול זמן בעבודה מהבית, לשיטה של ניהול אנרגיה אישית, תוכלו להפוך את מטלות הבית, שעד כה היו גורם מפריע ומעכב בדרך לנהל זמן נכון בעבדוה בבית, (ובתנאי שהן קצרות – עד כ 10 דקות) למקור לחידוש האנרגיה שלכם ובפועל גם להגדלת כמות הדברים שמספיקים בכל יום, שהרי זוהי הסיבה המרכזית שרצינו לדעת איך לנהל זמן בעבודה מהבית…לפרטים נוספים