ניהול זמן יעיל

לקוחות רבים איתם אני עובד, מחפשים מזה שנים, אחרי פיצוח הקוד לניהול זמן יעיל במהלך יום העבודה שלהם. חלקם מציינים כי הם מחפשים גם איך לנהל זמן ביעילות מעבר לשעות העבודה, למשל בבית עם הילדים, או במסגרות אחרות.

כשאנו באים לבחון מה המשמעות של אותו דבר שהם מחפשים, אותו ניהול זמן יעיל, אנו לרוב מגלים שהם למעשה מבטאים את הרצון להספיק יותר דברים במהלך היום והפרשנות של זה, אצל רבים, (מיד נראה כי בטעות) היא הכמיהה לניהול זמן יעיל של עצמם ושל הנעשה מסביבם.

אני לא בא לומר כי אין מקום לשאיפה לסדר יום נכון עם ניהול זמן יעיל יותר  – תמיד יש לאן להשתפר. אלא שהחיפוש בתחום של ניהול הזמן, הוא מקור הטעות.

ניהול זמן יעיל – יש דבר כזה בכלל ?

ניהול זמן יעיל, עד כמה שיהיה טוב, עדיין מתמקד במשאב שאין לנו ממש שליטה עליו- וזהו גורם הזמן.  לכולנו יש רק שבעה ימים, שהם למעשה לא יותר מ- 168 שעות בכל שבוע. ניתן אמנם להתנהל באופן טוב יותר, ולהקפיד על כך שניהול הזמן שלנו יהיה יעיל ומיטבי,  אבל אחרי הכול, מה שניתן הכי הרבה להשפעה הוא הניהול העצמי שלנו.

התמקדות בגורם הזמן, בניהול זמן יעיל – זה אומר לשים את האחריות במקום אחר, ולא אצלנו.

אני פוגש המון אנשים במהלך העבודה שלי שיש להם , לכאורה ניהול זמן יעיל, ועדיין הם לא פרודוקטיביים, ונמנים עם אותם לקוחות שהזכרתי בפתח דבריי, המתלוננים שהם לא מספיקים את כל מה שהם רוצים לעשות, במהלך יום נתון.

אני עצמי חשבתי לאורך שנים שהפתרון כדי להספיק את כל מה שאני רוצה במהלך היום, נימצא ברעיון של ניהול זמן יעיל יותר. חשבתי שאם אני אתמקד בכל מיני טכניקות שלמדתי בסדנאות לניהול זמן יעיל, בהן תמיד נדמה לך, שהינה אני חוזר מהסדנה הזו או מהסמינר הזה, ואני "מנצח" את הסוגיה זו של  ניהול זמן יעיל, – אבל זה לא ממש קורה. תוך שבוע שבועיים, מצאתי את עצמי תמיד חוזר לכל אותן "בורות" שלא אפשרו לי באמת ניהול זמן יעיל.

ניהול זמן יעיל – אין חיה כזו !

לקח לי כמה שנים טובות להבין שהתשובות לא נמצאות באמת בעולם ניהול הזמן, ושאין דבר כזה באמת ניהול זמן יעיל או ניהול זמן מסוג כלשהו !
יש רק ניהול עצמי, אישי שלי, שבתוכו אני מנהל את עצמי ואת האופן שבו אני מקדיש זמן לכל דבר שחשוב לי בחיים. ועד כמה שניתן לעסוק בניהול זמן יעיל, זה עדיין לא המענה האמיתי למצוקת משאבי הזמן והאנרגיה ההולכת ומתעצמת בעידן שלנו.

בדיוק לשם כך חקרתי ופיתחתי את תחום ניהול האנרגיה האישית שלנו, המשליך על כל אופן ההתנהלות שלנו, והוא הוא הקובע באמת אם נקפיד על ניהול זמן יעיל ונספיק את מה שחשוב לנו, או שגם היום הזה יעבור ומרבית הדברים החשובים לנו באמת, לא יצאו לפועל !

הסיבה לכך פשוטה : אני יכול ללמד אנשים טכניקות מרשימות לניהול זמן יעיל, והם אפילו יודו לי על כך, ויחשבו שגיליתי להם את ה"אור".
אבל אז הם ישובו לביתם, לסביבה הרגילה שלהם, בה הם היו אמורים להפעיל את כל הטכניקות המדהימות שנתתי להם ל ניהול זמן יעיל, רק כדי לגלות שזה לא עובד, כי בשלב מסויים ביום, פשוט נגמר להם משאב אחר, שהוא לא משאב הזמן– נגמרת להם האנרגיה, ואז אף טכניקה כבר לא משנה, אלא אם היא תומכת בייצור והשבה של המשאב האחרון שציינתי, האנרגיה אישית שלנו.

ניהול אנרגיה אישית, ולא ניהול זמן יעיל, הוא המפתח לביצועים מעולים ותוצאות רצויות !

אם עדיין לא יצא לך למלא את מבדק האנרגיה שלנו – אז יתכן מאוד שיש דברים שלא קורים לך במהלך היום (וחשובים לך!) רק כי אין לך מספיק אנרגיה לקדם אותם.
מבדק האנרגיה הזה, יראה לך מה המצב אצלך, ויעזור לך לשפר את מה שחשוב. זה כאן.